Kitaplık Çeşitleri ve Tarzları

Kitaplık Çeşitleri ve Tarzları

Ocak 30, 2021 0 Yazar: derya

Kitapları seviyor ve kitaplığınızın hem düzenli hem de şık bir görüntüye sahip olmasını istiyorsanız, kitaplık modellerinin adlarını ve özelliklerini bilimek bu konuda işinizi kolaylaştıracaktır. O çok sevdiğiniz kitaplar için evinizde güzel bir köşe/alan oluşturmak istediğinize eminim ☺️ Peki, şimdi, ihtiyaçlarınızı ve yaşam alanınızın dekorasyonunu göz önünde bulundurduğunuzda size en uygun kitaplık modelini seçmek için hazırladığım bu gönderi, kitap severlere gelsin. ☺️

Entegre Kitaplık


Yanları ve arkası açık olan kitaplıklara verilen genel ad“etagere” olsa da özellikle metal iskeletli, ahşap raflı olan ve “endüstriyel kitaplık” da olarak bilinen kitaplık modelleri oldukça kullanışlı olduğunu söyleyebiliriz. Klasik tarz dışında genel birçok tarz ile kullanılan aksesuarlar eşliğinde uyum sağlayacaktır.
Standart Kitaplık


Standart kitaplık modelleri en aşina olunan çeşitlerden biri.Belirli aralıklarla üst üste konumlandırılan rafların oluşturduğu standart kitaplıkların bazı modellerinde raf aralarında bölmeler de bulunabiliyor. Üretilen malzeme ve
tasarım detayları doğrultusunda bu modele hangi
dekorasyon stilini uyguladıysanız uygulayın evinizde ya daiş yerinizde yer verebilirsiniz.
Merdiven Kitaplık


Merdiven kitaplıklar, rafların merdiven şeklinde
konumlandırılmasıyla oluşan ve hoş bir tasarıma sahip olan şirin ürünler. Küçük evler için uygun bir seçim olsa da eğer çok sayıda kitabınız varsa country ve modern dekorasyonu tamamlayabilen bu ürünler sizin için yeterli olmayabilir.
Asimetrik Kitaplık


Eğer farklı bir görünüme sahip kitaplık tercih etmek istiyorsanız ve fazla kitap çeşitiniz yok ise seçiminizi asimetrik kitaplıklardan yana kullanabilirsiniz! Bu kitaplık modeli özellikle modern stille dekore edilen evler için uygun bir seçim diyebiliriz.
Raf Kitaplık


Duvara monte edilebilen kitaplıklar “raf kitaplık” olarak biliniyor ve bu kitaplık modelleri asimetrik, düz gibi farklı tasarım seçenekleri sunabiliyor. Duvarda kitaplık olsun isteyenlerin değerlendirebileceği raf kitaplıklar, tasarımlarına göre her dekorasyon stilinde tercih edilebilir.