ABOUT | Derya Bilgen
deryabilgen

KİMDİR?

Derya Bilgen(İç Mimar & Cg artist) 1984’de İstanbul’da doğdu.Sakarya Üniversitesi Teknik Ressamlık & Tasarım bölümünden 2003 yılında mezun oldu.Sakarya Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi İç Mimarlık bölümünden 2010 yılında mezun oldu.

Plato Meslek Yüksek Okulu ve BilgeAdam eğitim kurumlarında Dijital Sanat Eğitmenliği yaptı.

Ulusal ve uluslararası tasarım yarışmalarında dereceler aldı.Pek çok yerli ve yabancı mimarlık ofisinde tasarımcı olarak çalıştı.İstanbul’da Tasarım Stüdyosu olarak kendi ofisini kurdu ve 2014’den bu yana hizmet vermektedir.

TASARIM ALGISI

Bizim için her proje farklı bir yaklaşım gerektirir ve bu da kavramsal bir tutarlılığın geçerli olması gereken bir tasarım anlayışı ile desteklenir. Dünyada her an değişmekte olan tasarım trendlerini takip ederek ve farklı örnekleri yorumlayarak onlara yeni bakış açıları getiriyoruz. Bu şekilde mimari tasarım anlayışına detay katarak mekandaki uyumu yakalıyor ve yaşam alanı ile kullanıcıları bütünleştirmeyi hedefliyoruz. Tanımladığımız kavramsal tasarım bütünlüğü çerçevesinde esnek bir mimari yaklaşımla çalışmalarımızı ilerletiyoruz. Estetiğin, zerafetin ve yeniliğin mekandaki etkisinin bilinciyle ince detaylara önem veriyoruz çünkü tasarımın mekanla bir bütünlük oluşturması gerektiğini düşünüyoruz.Sanatı yaşam alanına entegre olarak sunmayı amaçlıyoruz. Üzerinde çalıştığımız her projede yaratıcılığımızı ve hayal gücümüzü, sahip olduğumuz profesyonel tecrübelerle birleştirerek daha önce tasarlanmamış olanı sunmak adına çalışıyoruz.

 

“Mekanlar, zamansız olmalıdır.”

Sister Parish(1910 – 1994)

HİZMET